Start Okręg 3 Artur Paweł Juszczak
Artur Paweł Juszczak PDF Drukuj Email

Kandydat do Rady Miasta Chełm

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe


ARTUR PAWEŁ JUSZCZAK


Okręg Wyborczy Nr 3

Pozycja Nr 1

 

 

Artur Juszczak, lat 44. Od 24 lat jestem w szczęśliwym związku z żoną Emilką, z którą razem wychowujemy dwoje dzieci; Hanię (studentka SGGW w Warszawie) i Michałka (gimnazjalista w ZSO nr 8 w Chełmie). Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie, ukończone studia podyplomowe z zakresu Nadzoru, kontroli i audytu wewnętrznego w gospodarce i administracji oraz Menadżer Publiczny na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 

Praca:

 

Od 5 lat jestem zastępcą kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie, gdzie do moich głównych zadań należy koordynowanie oraz zarządzanie wydziałem ubezpieczeń, jednego z ważniejszych pod względem strategicznym dla KRUS oraz reprezentowanie i uczestnictwo w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z podstawową działalnością jednostki.

Ponad to trzy lata temu zostało mi powierzone zadanie utworzenia Policealnej Szkoły Administracji WILIAMS w Chełmie. Dziś szkoła kształci ponad 200 słuchaczy , bo utworzyłem również Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych WILIAMS, rozszerzyłem kierunek o BHP a w przyszłym roku planuję otwarcie dziennego Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego WILIAMS. Mój tydzień pracy jest bardzo napięty ale dzięki mojej sprawnej organizacji, samodyscyplinie i przede wszystkim wyrozumiałej rodzinie udaje mi się jeszcze znaleźć czas na swoje hobby.

Społecznie:

 

W związku z charakterem mojej pracy mam możliwość częstego spotykania się z ludźmi o różnym statusie społecznym, a i co za tym idzie z różnymi problemami.

Nie każdemu mogę pomóc ale w miarę swoich możliwości staram się sprawy problematyczne rozwiązywać i dlatego też między innymi w murach mojej szkoły w każdą pierwszą środę miesiąca odbywają się darmowe konsultacje z prawnikiem, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W 2012r. byłem liderem Szlachetnej Paczki na region chełmski, gdzie dużym wsparciem materialnym zostali objęci mieszkańcy naszego miasta. Następnie jako projekt autorski pn: „Wietrzeniem szaf” organizowałem pomoc rzeczową dla rodzin najbardziej potrzebujących. Jednocześnie obserwując słabe wyniki matur w roku ubiegłym, moja szkoła prowadzi darmowe lekcje dla absolwentów, którzy chcą ponownie przystąpić do egzaminu dojrzałości.

Jako Prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w ramach projektu unijnego pn: „Podwórko równych szans” prowadziliśmy bezpłatnie świetlicę dla dzieci z naszego miasta. Mając przy sobie bardzo dobrą kadrę wolontariuszy, jestem w stanie podejmować coraz większe wyzwania, i tak jako współtwórca Chełmskiej Grupy Rowerowej AQUA EAST w przyszłym roku organizujemy V Chełmską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę dla grupy ponad 100 osobowej.

Hobby:

 

Przez bardzo długi okres moją pasją były rowery, organizacja rajdów jedno, dwu dniowych, lub dłuższych, gdzie do pokonania było czasem nawet ponad parę tysięcy kilometrów. W 2012r. odbyłem samotną wyprawę rowerową dookoła Polski , na podstawie której piszę książkę, która mam nadzieję w przyszłym roku doczeka się wydania.

Po rowerze przyszedł czas na kolejną pasję, chęć pokonywania coraz to nowszych wyzwań i stawianie czoła kolejnym bardziej wymagającym celom doprowadziło mnie do biegania na początku bardzo amatorskiego by następnie pokonać jedno z najcięższych sprawdzianów w tej dyscyplinie. Takim właśnie wyzwaniem było przebiegnięcie maratonu (42 km). Przygotowania trwały około półtorej roku, by wiosną br. wystartować i ukończyć  ''Orlen Marathon''. Było to jak do tej pory  moje największe i jednocześnie i najcięższe wyzwanie. Ból i wycieńczenie jakie mi towarzyszyło od 28 km trasy był nie do opisania ale widok mety i uczucie spełnienia oraz doświadczenia czegoś nowego powoduje chęć biegnięcia dalej i dalej i tworzenia czegoś podobnego na naszym gruncie, stąd też w tym roku mieliśmy możliwość oglądania w naszym mieście I Chełmskiego Półmaratonu z Duchem Bieluchem którego byłem współorganizatorem.

Dlaczego jestem Twoim kandydatem

 

Przez cały okres mojej pracy w samorządzie jestem blisko Was, bo jestem współmieszkańcem i żyję na co dzień problemami Naszego Miasta a moja konsekwentna praca, słuchanie głosu Mieszkańców oraz jasne określenie celów na przyszłość – to moje kierunki i wytyczne na nadchodzące wybory.

Będąc Waszym przedstawicielem w Radzie Miasta uczynię wszystko, aby Wasze sprawy, problemy i potrzeby były sprawą priorytetową dla władz Miasta i aby każda podjęta decyzja była jak najbardziej przychylna Mieszkańcom a prawodawstwo tu uchwalane w każdym calu służyło społeczeństwu a nie jednostce.

Obiecuję też, iż w dalszym ciągu będę współpracował na płaszczyźnie organizacji pozarządowych dla dobra Mieszkańców naszego Miasta oraz to, iż nadal organizowane lub współorganizowane przeze mnie akcje będą służyły wsparciu osób najbardziej potrzebujących.

Jestem osobą otwarta i kontaktową dlatego służę swoim czasem i jeżeli mieli by Państwo ochotę na szersze zapoznanie się z moim programem to proszę za pośrednictwem poczty email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Facebooka o kontakt w celu umówienia spotkania.

Opis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifMam głębokie przekonanie, że jestem w stanie skutecznie zadbać o nasze wspólne, codzienne sprawy.

 

 

 

 
PSL w Chełmie, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
Znajdź nas na youtube
psl chełm na facebook
Znajdź nas na NK