Start Okręg 3 Stanisław Bronisław Senkowski
Stanisław Bronisław Senkowski PDF Drukuj Email

 

Kandydat do Rady Miasta Chełm

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe


STANISŁAW BRONISŁAW SENKOWSKI


Okręg Wyborczy Nr 3

Pozycja Nr 2

 

 

Mam lat 67. Mieszkam na osiedlu przy ulicy Tadeusza Rejtana. Jestem żonaty, Żona Barbara jest emerytowaną nauczycielką matematyki w ZSO nr 6 w Chełmie. Mamy czworo dorosłych dzieci. Wszyscy ukończyli studia, założyli własne rodziny, żyją i pracują w Polsce. Mamy ośmioro wnuczków. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Po 44 latach pracy w spółdzielczości „SCH” jestem emerytowanym prezesem GS Chełmie.

 

 

W ostatnich kilkunastu latach wiele czasu i wysiłku poświęciłem pracy w organizacjach pozarządowych, których byłem założycielem i uczestniczę w ich zarządzaniu do dnia dzisiejszego.

- po 11 latach prezesowania jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Absolwentów LO w Grabowcu, które jest organizacją pożytku publicznego,

- jestem prezesem Stowarzyszenia Absolwentów ZS im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie,

- jestem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Okręgu Wołyńskim  Światowego   Związku Żołnierzy  AK w Warszawie,

- jestem sekretarzem Zarządu Chełmskiego Środowiska Żołnierzy 27 WDP AK,

- jestem prezesem Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Oddział w Chełmie,

- jestem prezesem Stowarzyszenia „Pamięć i Nadzieja” w Chełmie.

Moim największym osiągnięciem w pracy społecznej było wzniesienie w Chełmie Krzyża Wołyńskiego, który stoi na cmentarzu komunalnym i wybudowanie w dość krótkim czasie okazałego, wymownego w treści i symbolice Pomnika Wołyńskiego, zwanego „Pietą Wołyńską”, który stoi na Skwerze 27 WDP AK przy Alei Marszałka Piłsudskiego.

W uznaniu za pracę społeczną zostałem odznaczony Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem „Pro Memoria”, srebrnym i złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej i ostatnio za pielęgnowanie pamięci i upowszechnianie wiedzy o najnowszej historii Polski i za działalność społeczną i kombatancką Prezydent RP odznaczył mnie Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Swoją wiedzę, doświadczenie zawodowe i życiowe jestem gotowy wykorzystać w pracy na rzecz Naszego Miasta, aby mogło się harmonijnie rozwijać z pożytkiem dla wszystkich Mieszkańców. Widzę potrzębę budowy w szybszym tempie infrastruktury drogowej i sanitarnej, w tych częściach Miasta gdzie jej dotychczas nie ma, aby poprawić warunki bytowania Mieszkańcom tam mieszkającym.

Jestem za stworzeniem młodym  Mieszkańcom Naszego Miasta odpowiednich warunków, aby mogli tu zakładać rodziny i podejmować działalność zarobkową a nie wyjeżdżać za granicę.

Jestem za tworzeniem w  Chełmie placówek opiekuńczych dla ludzi starszych, których w Naszym Mieście jest coraz więcej. Moją pasją jest historia, podróże na Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej, fotografia i videofilmowanie.

Zwracam się do Państwa abyście w dniu 16 listopada poszli do urn wyborczych i oddali głos na moją osobę. Jestem osobą solidną, prawą i skuteczną w działaniu. Jeśli zostanę radnym Miasta Chełm Wasze problemy będą moim problemami, o rozwiązanie których będę z wielkim zaangażowaniem się starał.

Moim kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Chełm jest Pan Józef Górny.

Jestem otwarty i gotowy na spotkania i rozmowy z Państwem aby poznać Wasze problemy i oczekiwania od Władz Naszego Miasta.  Kontaktować się można ze mną za pośrednictwen emaila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , portalu społecznościowego Facebook. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.pamiec-nadzieja.org.pl.

 
PSL w Chełmie, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
Znajdź nas na youtube
psl chełm na facebook
Znajdź nas na NK